Wycena naręcznych zegarków vintage

Zegarki to moja pasja od kilku lat. Stale poszerzam wiedzę na temat dziejów zegarmistrzostwa oraz historii wiodących manufaktur – zarówno tych, które przetrwały do dziś, jak i tych, które niestety już nie istnieją, ale ich produkty nadal odmierzają czas.

Staram się gromadzić informacje i rzetelne dane na temat historii, powstania oraz rozwoju różnych modeli czasomierzy, tych mniej i tych bardziej popularnych. Nie sposób wiedzieć wszystkiego na temat każdego modelu czy serii zegarków, gdyż na przestrzeni lat powstało tak wiele wspaniałych, często trudno dostępnych dziś zegarków, iż ich historia przepadła wraz z ich twórcami i może już nigdy nie uda się jej odtworzyć. W takiej sytuacji trudno jest także o ustalenie realnej lub choć przybliżonej wartości danego zegarka.

cropped-Longines-Ultra-Chron-141.jpgWycena starego zegarka wymaga wiedzy i umiejętności dostrzegania detali, które mają często kluczowy wpływ na rynkową wartość zegarka vintage. Istotnych jest tak wiele elementów, że aż trudno opisać to w kilku słowach, gdyż znaczenie ma stan w jakim znajduje się zegarek, stan tarczy, koperty, przycisków i koronki…materiał z jakiego wykonana jest koperta, oryginalność części, stan i rodzaj mechanizmu, sprawność czasomierza…aż wreszcie rok produkcji, wielkość produkcji tego modelu, dostępność na rynku wtórnym i popularność wśród kolekcjonerów bądź handlarzy zegarkami.

Wycena zegarków nie jest, jak widać, sprawą prostą, gdyż jest to proces bardzo złożony. Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie na różnych forach zegarkowych spotykam się z prośbami użytkowników odnośnie wyceny ich starych zegarków – niestety, zgodnie z regulaminem forum, wycena jest zabroniona i pytania te pozostają bez odpowiedzi – dlatego chciałbym zaoferować wszystkim chętnym moją pomoc w tej kwestii.

cropped-Omega-Geneve-DayDate-PL-25.jpgZaznaczam, iż nie jestem ekspertem posiadającym licencję rzeczoznawcy bądź inne certyfikaty…moją ocenę opieram na zdobytej wiedzy, na setkach godzin spędzonych przed monitorem komputera i śledzeniem krajowych oraz międzynarodowych aukcji, a także na konsultacjach z moim zaufanych zegarmistrzem. Pan Adam pracuje w zawodzie przeszło 20 lat i od dłuższego już czasu doskonale serwisuje zegarki znajdujące się w mojej prywatnej kolekcji  – zegarki prezentowane m.in. na stronach Manufaktury Czasu.

Zatem, jeśli posiadasz zegarek, który chcesz wycenić…zegarek znaleziony na strychu, w szufladzie, w starej komodzie lub rodzinnej szkatułce i nie wiesz nic na jego temat oraz nie znasz jego wartości…napisz do mnie !

Chętnie pomogę Ci w odkryciu historii Twojego starego zegarka mechanicznego i określeniu jego aktualnej, rynkowej wartości.

U W A G A:  od dnia 01.08.2015

WYCENY  WSTRZYMANE
DO  ODWOŁANIA  !!!

 

(Visited 32 399 times, 21 visits today)

Ten post ma 1 020 komentarzy

 1. Witam nie chodzi mi o wycenę czy macie jakieś info na temat zegarka lewisaf watch, zegarek nareczby damski ok 100 letni… Nic nie jestem w stanie znaleźć na jego tamat. Dzieki

 2. Witam ,
  dzisiaj na strachu znalazlem oto taki zegareczek i nie mam o nim bladego pojecia . Wiem tylko ze to jest jakis radziecki łucz , kompletnie sprawny i na 99% koperta jest ze zlota ale to jutro potwierdze .

 3. Witam czy pomaga P. nadal w określeniu wartości zegarków?

  1. Dzień dobry,
   niestety z braku czasu już nie 🙁

   pozdrawiam serdecznie
   MK

 4. Witam serdecznie czy prowadzenie przez Pana wycen jest wciąż aktualne ?
  Pozdrawiam

  1. Dzień dobry, niestety od jakiegoś czasu już nie.
   pozdrawiam serdecznie
   MK

 5. Kolejne zdjęcie

 6. Dzień Dobry,

  Prosze o Pana ocene autentyczności tego czasomierza… ciężko Nam stwierdzić jego autentyczność , tylna szybka wypada i zanim oddamy go na serwis byłoby fajnie móc poznać czy naprawdę jest coś wart.

 7. Witam ile jest wart ten zegarek?

 8. z kturego roku jest ten zegarek i jaka cena

 9. Proszę o wycenę.

 10. Witam serdecznie. Czy można umówić się na żywo z Panem na wycenę zegarków (oczywiście odpłatnie). Posiadam kilkanaście zegarków które skupowałem przez kilka lat – tylko oryginalne bardzo dobrze zachowane egzemplarze.

 11. Witam, posiadam stary zegarek marki Zaria Заря Nr ref. 252645 . Na odwrocie gwiazdka ZSRR pod nia nr 583 – rozumiem że to próba złota , na tarczy 16K. Zegarek jest w dobrym stanie chodzi i jest kompletny, waga to 16,20 g.

  Jestem ciekaw jaka może być wartość zegarka, bardzo proszę o wstępną wycenę .

  Michał Lis

 12. Pakieta num 485

 13. Witam, posiadam zegarek firmy Beltane (podobno szwajcarski) ramka pozłacana. Interesuje mnie historia firmy beltane, ponieważ nie mogę nic znaleźć w internecie na ten temat. Chciałbym naprawić cyferblat oraz wskazówki (zegarek dalej działa doskonale) czy jest to opłacalne?

Dodaj komentarz