Wycena naręcznych zegarków vintage

Zegarki to moja pasja od kilku lat. Stale poszerzam wiedzę na temat dziejów zegarmistrzostwa oraz historii wiodących manufaktur – zarówno tych, które przetrwały do dziś, jak i tych, które niestety już nie istnieją, ale ich produkty nadal odmierzają czas.

Staram się gromadzić informacje i rzetelne dane na temat historii, powstania oraz rozwoju różnych modeli czasomierzy, tych mniej i tych bardziej popularnych. Nie sposób wiedzieć wszystkiego na temat każdego modelu czy serii zegarków, gdyż na przestrzeni lat powstało tak wiele wspaniałych, często trudno dostępnych dziś zegarków, iż ich historia przepadła wraz z ich twórcami i może już nigdy nie uda się jej odtworzyć. W takiej sytuacji trudno jest także o ustalenie realnej lub choć przybliżonej wartości danego zegarka.

cropped-Longines-Ultra-Chron-141.jpgWycena starego zegarka wymaga wiedzy i umiejętności dostrzegania detali, które mają często kluczowy wpływ na rynkową wartość zegarka vintage. Istotnych jest tak wiele elementów, że aż trudno opisać to w kilku słowach, gdyż znaczenie ma stan w jakim znajduje się zegarek, stan tarczy, koperty, przycisków i koronki…materiał z jakiego wykonana jest koperta, oryginalność części, stan i rodzaj mechanizmu, sprawność czasomierza…aż wreszcie rok produkcji, wielkość produkcji tego modelu, dostępność na rynku wtórnym i popularność wśród kolekcjonerów bądź handlarzy zegarkami.

Wycena zegarków nie jest, jak widać, sprawą prostą, gdyż jest to proces bardzo złożony. Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie na różnych forach zegarkowych spotykam się z prośbami użytkowników odnośnie wyceny ich starych zegarków – niestety, zgodnie z regulaminem forum, wycena jest zabroniona i pytania te pozostają bez odpowiedzi – dlatego chciałbym zaoferować wszystkim chętnym moją pomoc w tej kwestii.

cropped-Omega-Geneve-DayDate-PL-25.jpgZaznaczam, iż nie jestem ekspertem posiadającym licencję rzeczoznawcy bądź inne certyfikaty…moją ocenę opieram na zdobytej wiedzy, na setkach godzin spędzonych przed monitorem komputera i śledzeniem krajowych oraz międzynarodowych aukcji, a także na konsultacjach z moim zaufanych zegarmistrzem. Pan Adam pracuje w zawodzie przeszło 20 lat i od dłuższego już czasu doskonale serwisuje zegarki znajdujące się w mojej prywatnej kolekcji  – zegarki prezentowane m.in. na stronach Manufaktury Czasu.

Zatem, jeśli posiadasz zegarek, który chcesz wycenić…zegarek znaleziony na strychu, w szufladzie, w starej komodzie lub rodzinnej szkatułce i nie wiesz nic na jego temat oraz nie znasz jego wartości…napisz do mnie !

Chętnie pomogę Ci w odkryciu historii Twojego starego zegarka mechanicznego i określeniu jego aktualnej, rynkowej wartości.

U W A G A:  od dnia 01.08.2015

WYCENY  WSTRZYMANE
DO  ODWOŁANIA  !!!

 

(Visited 50 358 times, 8 visits today)

Ten post ma 1 052 komentarzy

  1. Małgorzata

    Wysłano z telefonu Samsung

    ——– Oryginalna wiadomość ——–
    Od:

    Witam. Czy jest możliwość uzyskania wyceny zegarka. Zegarek męski Longines model 1526 waga 13550 , 14 karatowe złoto próby 0, 583 na zegarku numer 3539131 z roku 1917r.
    Zdjęcia mogę wysłać bo tu nie mogę załączyć plików

  2. Elżbieta

    i jeszcze jeden .. również sprawny

  3. Elżbieta

    Dzień dobry czy jest szansa na wycenę zegarka – jest sprawny ? Dziękuję i pozdrawiam

    1. Maciej Kopyto

      Dzień dobry Pani Elżbieto,
      ja od jakiegoś czasu nie wyceniam zegarków, niestety brak czasu.

      Polecam poszukać tych modeli na popularnych portalach aukcyjnych, będzie Pani mogła rozeznać się choć w przedziale cenowym w jakim są sprzedawane (allegro, olx, ebay).
      Pozdrowienia serdeczne

  4. Mariusz

    Witam,
    Proszę o pomoc w oszacowaniu wartości tego zegarka, dziękuje

  5. Tomasz

    Bardzo bym prosił o orientacyjną wycenę zegarka. Wydaje się być dużo wart ale chciałbym się upewnić.

    1. Maciej Kopyto

      Dzień dobry,
      to damski zegarek RADO (kwarcowy)
      polecam zerknąć np. tu: https://www.chrono24.pl/rado/index.htm
      Będzie Pan mógł rozeznać się orientacyjnie w cenie. Ceny za granicą są nieco wyższe niż u nas, to należy wziąć pod uwagę.
      (proszę tylko poszukać dokładnie tego modelu lub podobnego, wówczas to będzie miarodajne w miarę)

      pozdrowienia
      MK

  6. Monika

    Witam proszę o wycenę tego zegarka . Czy jest on coś wart ?

Dodaj komentarz