Wycena naręcznych zegarków vintage

Zegarki to moja pasja od kilku lat. Stale poszerzam wiedzę na temat dziejów zegarmistrzostwa oraz historii wiodących manufaktur – zarówno tych, które przetrwały do dziś, jak i tych, które niestety już nie istnieją, ale ich produkty nadal odmierzają czas.

Staram się gromadzić informacje i rzetelne dane na temat historii, powstania oraz rozwoju różnych modeli czasomierzy, tych mniej i tych bardziej popularnych. Nie sposób wiedzieć wszystkiego na temat każdego modelu czy serii zegarków, gdyż na przestrzeni lat powstało tak wiele wspaniałych, często trudno dostępnych dziś zegarków, iż ich historia przepadła wraz z ich twórcami i może już nigdy nie uda się jej odtworzyć. W takiej sytuacji trudno jest także o ustalenie realnej lub choć przybliżonej wartości danego zegarka.

cropped-Longines-Ultra-Chron-141.jpgWycena starego zegarka wymaga wiedzy i umiejętności dostrzegania detali, które mają często kluczowy wpływ na rynkową wartość zegarka vintage. Istotnych jest tak wiele elementów, że aż trudno opisać to w kilku słowach, gdyż znaczenie ma stan w jakim znajduje się zegarek, stan tarczy, koperty, przycisków i koronki…materiał z jakiego wykonana jest koperta, oryginalność części, stan i rodzaj mechanizmu, sprawność czasomierza…aż wreszcie rok produkcji, wielkość produkcji tego modelu, dostępność na rynku wtórnym i popularność wśród kolekcjonerów bądź handlarzy zegarkami.

Wycena zegarków nie jest, jak widać, sprawą prostą, gdyż jest to proces bardzo złożony. Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie na różnych forach zegarkowych spotykam się z prośbami użytkowników odnośnie wyceny ich starych zegarków – niestety, zgodnie z regulaminem forum, wycena jest zabroniona i pytania te pozostają bez odpowiedzi – dlatego chciałbym zaoferować wszystkim chętnym moją pomoc w tej kwestii.

cropped-Omega-Geneve-DayDate-PL-25.jpgZaznaczam, iż nie jestem ekspertem posiadającym licencję rzeczoznawcy bądź inne certyfikaty…moją ocenę opieram na zdobytej wiedzy, na setkach godzin spędzonych przed monitorem komputera i śledzeniem krajowych oraz międzynarodowych aukcji, a także na konsultacjach z moim zaufanych zegarmistrzem. Pan Adam pracuje w zawodzie przeszło 20 lat i od dłuższego już czasu doskonale serwisuje zegarki znajdujące się w mojej prywatnej kolekcji  – zegarki prezentowane m.in. na stronach Manufaktury Czasu.

Zatem, jeśli posiadasz zegarek, który chcesz wycenić…zegarek znaleziony na strychu, w szufladzie, w starej komodzie lub rodzinnej szkatułce i nie wiesz nic na jego temat oraz nie znasz jego wartości…napisz do mnie !

Chętnie pomogę Ci w odkryciu historii Twojego starego zegarka mechanicznego i określeniu jego aktualnej, rynkowej wartości.

U W A G A:  od dnia 01.08.2015

WYCENY  WSTRZYMANE
DO  ODWOŁANIA  !!!

 

(Visited 37 633 times, 2 visits today)

Ten post ma 1 034 komentarzy

 1. Witam,

  prosiłbym o kilka słów na temat zegarka, którego zdjęcie załączam.
  Chodzi mi o orientacyjną wycenę jak również zastanawiam się z czego jest zrobiona koperta – czy jest to złota koperta?

  Zegarek dostałem jako nowy, w roku 1992. Zakupiony został w autoryzowanym salonie sprzedaży zegarków.

  1. Dzień dobry Panie Michale,

   Odpowiedziałem Panu drogą mailową,

   Pozdrawiam

   MK

   1. Witam brat posiada zegarek po dziadku prawdopodobnie w złotej kopercie ale nic o nim nie wiemy.Jesli dałby pan radę cokolwiek o nim powiedzieć to będę wdzięczny.Załączam fotografię.

 2. Prosiłbym o wycenę tego zegarka. Więcej zdjęć poszło na adres mailowy.

  1. Z chęcią go odkupię. Skąd go Pan ma?

  2. Panie Macieju proszę o kilka słów na temat tego zegarka jeżeli to nie kłopot.

   1. Odpowiedziałem na Pana maila,

    Mam nadzieję, że przekazane informacje Panu pomogą !

    Pozdrawiam serdecznie,

    MK

 3. Witam, prosiłbym o wycenę zegarka

  1. Panie Konradzie,

   Odpowiedziałem drogą mailową.

   Pozdrawiam

   MK

 4. Witam.bardzo bym prosił żeby mi Pan coś więcej powiedział o tym zegarku. Czy jest coś wart czy nie i z jakiego czasu pochodzi. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  1. Dzień dobry Panie Danielu,

   Odpisałem na Pana zapytanie drogą mailową,

   Pozdrawiam

   MK

 5. Mogę prosić o wycenę?

  1. Dzień dobry,

   Przede wszystkim poproszę o więcej zdjęć czasomierza – najlepiej przesłać je na mail Manufaktury.

   Muszę przyjrzeć się zegarkowi, aby wykluczyć opcję, iż jest to podróbka, a na podstawie jednego zdjęcia trudno to uczynić.

   Poproszę zatem o zdjęcia lepszej jakości, z naciskiem na zdjęcia dekla i mechanizmu oraz boku koperty, czyli koronki i przycisków.

   Pozdrawiam

   MK

 6. witam, poproszę o opinię na temat tego zegarka, podejrzewam, że podróbka ale czy mimo to jest coś warty?

  1. Dobry wieczór,

   Przykro mi, ale podróbka na 100 %

   🙁

   Zapewne znajdą się chętni na taki zakup, ale jest niewiele miejsc, gdzie można sprzedać przedmioty tego typu…

   Pozdrawiam

   MK

  1. witam czy zna ktos rok produkcji i wartosc zegarka na dzien dzisiejszy? nr seryjny z tylu zegarka 289 5013

 7. Witam. Bardzo prosze o informacje na temat tych dwoch zegarkow.Rok produkcji i czy sa cos warte.Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

  1. Dzień dobry Pani Lidio,

   Oba zegarki pochodzą z ubiegłego wieku, Roamer z lat 60/70, a Zodiac z 70/80

   Oba są dość ciekawe i nieczęsto spotykane.

   Oba posiadają stalowe koperty oraz są w dobrym stanie zachowania.

   Zodiac posiada mechanizm kwarcowy, co nieco obniża jego wartość, aczkolwiek jest to prawdopodobnie jeden z pierwszych modeli wyposażanych w mechanizmy zasilane baterią, więc mogą znaleźć się chętni kolekcjonerzy, dla których będzie bardzo ciekawy.

   Jeśli zegarek jest sprawny, to moim zdaniem w Polsce prezentuje wartość na poziomie 100 – 200 PLN +/- , trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż tego typu modele nie trafiają się zbyt często. Marka jest w Polsce znana, lubiana przez kolekcjonerów, a Pani egzemplarz jest ładnie zachowany i solidnie wykonany.

   Zegarki kwarcowe są często niżej wyceniane niż mechaniczne, z 2 strony niektóre modele vintage cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie zależy to od mechanizmu, jedne z pierwszych zegarków wyposażonych w mechanizmy kwarcowe z lat 70′ są często obiektem zainteresowania kolekcjonerów.

   Co do Roamer’a, to jest to model Rotopower.

   Posiada mechanizm MST 470, wykonany przez firmę ROAMER, co dla wielu będzie stanowiło o jego atrakcyjności, tym bardziej, że mechanizm posiada 44 kamienie łożyskujące, to jest dość rzadko spotykane.

   Egzemplarz ładnie zachowany, stalowa koperta, nie ma wprawdzie jakiś dodatkowych funkcji, niemniej marka sama w sobie dobra, w Polsce znana.

   Sądzę, że jego wartość w PL oscyluje w przedziale 250 – 450 PLN +/-

   Tu również trudno jednoznacznie stwierdzić, niemniej nie powinno być problemu z jego sprzedażą.

   Tu podobny model:

   http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?12&ranfft&0&2usau&1132761635

   Oba zegarki jeśli nie były używane, to wymagają z pewnością przeglądu u Zegarmistrza. Lekkie odświeżenie kopert i polerka szkieł też poprawi ich wygląd, a to może korzystnie wpłynąć na podniesienie wartości.

   Proszę tylko oddać je w dobre ręce, profesjonalnego Zegarmistrza.

   Mam nadzieję, że pomogłem

   Pozdrawiam

   MK

 8. witam prosze o jakies informacje z jakich lat ochodzi i czy ma jakas wartosc zegarek sprawny citizen automatic 21 jewels P-8200 288901-ky

   1. Rozumiem ze urlop świateczny.Szczęsliwego nowego roku.

  1. Przerwa Świąteczno-Noworoczna zakończona, dziękuję za życzenia i również życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 🙂

   Co do Pana czasomierza, to jest to zegarek produkcji Japońskiej, Citizen to dobra i do dziś istniejąca marka, która powstała w 1930 roku, konkurent SEIKO.

   Pana egzemplarz posiada automatyczny naciąg sprężyny, koperta jest wykonana ze stali, a jej kształt nazywany jest często „TV shape”, czyli „telewizorek”.

   Zegarek wyprodukowany w latach 80′, wyposażony jest prawdopodobnie w mechanizm 8200A z funkcją szybkiej zmiany daty i dnia.

   Pana egzemplarz jest w niezłym stanie, ale wymaga z pewnością serwisu, nawet jeśli mechanizm działa, to zegarek wymaga czyszczenia, szkło polerki itd.

   Co do wyceny, to moim zdaniem wartość zegarka w takim stanie oscyluje w przedziale 60 – 100 zł

   pozdrawiam

   MK

 9. Witam serdecznie. Czy mogę prosić o wycenę zegarka?

  1. Dobry wieczór,

   Czasomierz jest produkcji radzieckiej…nie jestem specjalistą w dziedzinie radzieckich zegarków, niemniej prócz kilku modeli, większość tego typu zegarków nie prezentuje zbyt dużej wartości.

   Pana egzemplarz jest ładnie zachowany, to na pewno podnosi jego wartość, niemniej sądzę, iż oscyluje ona w przedziale 50 – 100 PLN

   Wpływ na wycenę może mieć ewentualnie materiał z jakiego wykonana jest koperta. Sądzę, iż w przypadku Pana zegarka jest to mosiądz, ale gdyby jednak było to złoto, to wartość wzrasta.

   Pozdrawiam

   MK

 10. Mam do sprzedania 3 zegarki .
  1.Zegarek Chronograph , automatic..czarny cyferblat , białe wskazówki ,na godzinie 3 datownik i dzien tygodnia, 3 dodatkowe tarcze ,z przezroczystym deklem Swiss made 5 ATM waterresistanc.
  Mechanizm ETA 7750.Na stalowej branzolecie – stainless steel.A.I . Używany stan bardzo dobry.

  1.Zegarek WAKMANN ,17 Jewels – INCABLOC. TARCZA Złota , po bokach na godzinie 3 i 9 dwie tarcze mniejsze ,poniżej godziny 6 napis FRANCE .koperta stalowa zakrecana , dustproof,antimagnetic,stainles steel.Pasek skórzany – brązowy + nowy czarny.
  Mechanizm Valjoux ETA 7733 .Używany stan bardzo dobry.

  3.Zegarek Valima ,biały cyferblat czarne cyfry arabskie , z prawej datownik , duży czerwony sekundnik.Koperta stalowa – zakrecana.Na srodku pod wskazówkami napis Sapphire R.955 Q ,Na dole pod cyfra 6 Swiss made. Waterresistanc 10 ATM.Sapphire Cristal , Swiss-1.138.7.04, Stainless steel

  1. Do mojego poprzedniego postu. Oczywiście prosze o wycene.
   Pozdrawiam

    1. Dobry wieczór Panie Wiesławie,

     Tak dokładnie i szczegółowo chyba nikt dotąd nie opisał czasomierzy w których wycenie miałbym pomóc 🙂

     W zasadzie w zapytaniu napisał Pan wszystko o każdym zegarku, co do cen:

     1. Model z mechanizmem Valjoux 7750

     Firma mało znana, ale za to mechanizm bardzo znany i solidny. Zegarek wykonany porządnie, ze stali, design dość klasyczny, więc nie powinno być problemów ze sprzedażą. Z racji braku znanego producenta, sądzę, że wartość tego egzemplarza w Polsce oscyluje w przedziale 1 500 – 2 000 PLN

     2. Wakmann to piękny vintage, także chrono

     Tego typu czasomierze są obecnie bardzo chętnie kupowane, zegarki Wakmann nie pojawiają się zbyt często na aukcjach w PL, więc to może działać korzystnie na atrakcyjność zegarka.

     VJ 7733 produkowany był od 1969 do 1979, Pana egzemplarz jest ładnie zachowany, co podnosi wartość.

     Tarcza prezentuje skale tachometryczną i telemetryczną, sądzę, że wartość tego egzemplarza to około 750 – 1 000 PLN

     3. Niestety nie ma zdjęć Valimy, ale po opisie sądzę, iż jest to model współczesny. Jeśli dośle Pan zdjęcie to także chętnie pomogę.

     Mam nadzieję, że informacje się Panu przydadzą 🙂

     Pozdrawiam

     MK

 11. Witam a co specjalista powie na temat tego czasomierzu

  1. Dzień dobry,

   Potrzebowałbym zdecydowanie więcej zdjęć.

   Koniecznie dekiel, poproszę o zdjęcia dobrej jakości, aby było widać wszelkie napisy i sygnatury wygrawerowane na deklu.

   Może mi Pan zdjęcia podesłać bezpośrednio na maila:
   manufakturaczasu @ gmail.com

   Pozdrawiam

   MK

  2. Dobry wieczór,

   Przyjrzałem się dokładnie zdjęciom przesłanym na maila.

   Sądzę, iż czasomierz jest oryginalny. Jest to model TANK Americaine.

   Koperta oraz sprzączka paska wykonane są z 18K złota.

   Mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, Cartier kaliber 077, czyli bazowy mechanizm to ETA kaliber 2671. Mechanizm osadzony jest na płycie wykonanej z metalu nieszlachetnego.

   Zegarek w b. dobrym stanie zachowania. Trudno jednoznacznie określić aktualną wartość tego egzemplarza, niemniej uważam, iż w PL wycenić można go realnie na 10 000 – 20 000 PLN.

   Ten model w sklepie, czyli nowy zegarek, kosztuje około 10 – 16 tys $

   http://www.cartier.us/collections/watches/mens-watches/tank/tank-americaine

   Niemalże wszystkie współczesne czasomierze używane, czyli z rynku wtórnego, niestety tracą na wartości, ale jest to znana marka, ponadto zegarek ma elementy wykonane ze złota, co znacznie podnosi wartość.

   Obawiam się jednak, że sprzedaż w Polsce za rozsądną i realną wartość może być trudna…łatwiej powinno być zagranicą.

   Proszę sprawdzić ceny tu: http://www.chrono24.pl/

   Ale zawsze trzeba mieć na uwadze, iż mechaniczne czasomierze znanych firm są za granicą bardzo często droższe i ceny zagraniczne raczej są niemożliwe do osiągnięcia w Polsce.

   Pozdrawiam

   MK

 12. Bardzo proszę o opinię i przepraszam za mój aparat…

  1. Dzień dobry Pani Izo,

   Przerwa Świąteczno-Noworoczna dobiega końca i zabieram się znów do pracy 🙂

   Dziękuję za przesłanie dodatkowych zdjęć obu zegarków.

   Jeśli chodzi o Atlantic’a to jest to egzemplarz bezsprzecznie oryginalny. Czasomierz moim zdaniem z lat 50′ XX wieku, z racji nazwy: Varldsmastarur, możemy mieć pewność, iż był to model produkowany na rynek Skandynawski.

   Linia Worldmaster jest to najbardziej znana i słynna linia marki Atlantic. Zegarki te są chętnie kupowane do dziś, modele vintage także.

   Pani egzemplarz posiada kopertę wykonaną z mosiądzu, chromowaną. Dekiel stalowy. Mechanizm szwajcarski z naciągiem manualnym, prawdopodobnie AS kaliber 1604. Koronka wydaje się być oryginalna, tak samo, jak i pozostałe elementy czasomierza.

   Jedynie stan tarczy mocno obniża wartość. Jeśli mechanizm jest w dobrym stanie i działa, to ten egzemplarz wart jest około 150-250 PLN.

   Być może tarcze da się odczyścić, ale bezwzględnie musiałby zrobić to profesjonalista, tak, aby nie uszkodzić tarczy i napisów.

   Model ten w dobrym/b. dobrym stanie osiąga w PL wartość około 450-550 PLN

   Pozdrawiam

   MK

 13. Witam,
  znalazłam dwa zegarki po dziadkach.
  Omega (jeśli to faktycznie oryginał) damska, niestety nie umiem się dostać do mechanizmu. Z tyłu ma tylko wygrawerowaną dedykację z 1946 r..
  Atlantic męski, z tyłu ma napisane po angielsku, że jest wodoodporny, wstrząsoodporny, antimagnetic, Jsoflex i logo Atlantic.

  1. Co do zegarka OMEGA, to na podstawie numeru seryjnego mechanizmu mogę określić, iż egzemplarz ten był wyprodukowany w 1942/1943 roku.

   Tak, jak pisałem w mailu, mechanizm, dekiel oraz koperta są oryginalne, mam pewne wątpliwości co do tarczy, choć biorąc pod uwagę pozostałe elementy, to tarcza prawdopodobnie także jest oryginalna.

   W tamtym okresie nie było aż tak popularne, jak obecnie, nadawanie nazw modeli…kultowe kolekcje Omega powstały nieco później…dlatego też Pani egzemplarz może nie mieć żadnej nazwy, a na tarczy widnieje jedynie nazwa producenta. Podejrzewam także, iż nie jest to model damski, tylko ówczesny model męski. W ubiegłym wieku zegarki męskie, szczególnie z lat 40’/50′ , często posiadały koperty o średnicy 30 -34 mm, czyli wielkość dziś charakterystyczna dla modeli przeznaczonych dla kobiet.

   Reasumując, zegarek jest oryginalny, model z lat 40′ XX wieku, dekiel jest wykonany ze stali, koperta prawdopodobnie także.

   Mechanizm Omega kaliber R17.8, produkowany od 1939 do 1949 r.

   http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Omega_R17_8

   Sądzę, że zegarek w takim stanie prezentuje w Polsce wartość na poziomie 300-400 PLN, gdyby poddać go serwisowi oraz czyszczeniu, jego wartość może wzrosnąć do +/- 500-600 PLN

   Aczkolwiek jeśli koperta jest faktycznie bardzo niewielka, to obecnie byłby to model zdecydowanie dla kobiet, a współczesne Panie niechętnie używają zegarki mechaniczne, tym bardziej nakręcane manualnie. Ale firma Omega jest doskonale znana w PL i prestiżowa, a to zawsze podnosi wartość czasomierza i ułatwia jego sprzedaż.

   Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

   Pozdrawiam

   MK

   1. Witam w Nowym Roku !!!
    Bardzo dziękuję za tak szczegółową opinię 🙂
    Teraz muszę się zastanowić co zrobić z tą wiedzą…

    Pozdrawiam serdecznie,
    Iza

 14. Witam potrzebuje się dowiedzieć ile jest wart ten zegarek wiem tylko ze jest damski, chyba pozłacany i raczej starszy, mechaniczny.
  Niżej pisze wszystkie dane z tarczy ja i z dekla z gory dziekuje za odpowiedz.
  Koperta w kształcie serca
  Na tarczy widnieje:
  AVIA 17 jewels incabloc
  Dekl: LUNETTE PLAQUE G, 10 microns, FOND ACIER INOX
  zdjecia slabej jakosci niestety tylko taki posiadam aparat z gory dziękuje !

  1. Na podstawie informacji, jakie Pan udzielił odnośnie zegarka w zapytaniu, to jest to czasomierz szwajcarskiej firmy AVIA – powstałej w La Chaux-de-Fonds, wyposażony w manualnie nakręcany mechanizm.

   Koperta jest mosiężna, pokrywa cienką warstwą złota. Dekiel stalowy.

   Niestety obawiam się, że zegarek nie jest zbyt wiele wart, gdyż jest to typowa damka z ubiegłego wieku, niewielka koperta, a dodatkowo zegarek mechaniczny, a współczesne kobiety niechętnie sięgają po tego typu modele.

   Wolą zegarki na baterie, często tanie i bardziej biżuteryjne.

   Sądzę, że wartość tego egzemplarza to około 30-80 PLN

   Pozdrawiam

   MK

 15. Przepraszam za przeliterowanie GUB:)

  1. Dzień dobry Pani Moniko,

   Posiada Pani czasomierz niemieckiej produkcji, przedsiębiorstwa GUB – Glashütter Uhrenbetrieb, które powstało po II wojnie światowej i funkcjonowało do 1989 roku, następnie zostało podzielone na kilka mniejszych, do dziś znanych firm.

   Zegarek wyprodukowany był przed 1967 rokiem, gdyż posiada logo stosowane do tego właśnie momentu ( potem na tarczy widniał już napis Glashutte). Posiada mosiężną kopertę pokrytą warstwą złota, mechanizm manualnie nakręcany. Generalnie jest to dość prosty model.

   W Polsce zegarki GUB / Glashutte są bardzo popularne, często pojawiają się na aukcjach. Jeśli zegarek jest sprawny, a mechanizm czysty i w dobrym stanie, to czasomierz prezentuje wartość na poziomie 150 – 300 PLN

   Pozdrawiam

   MK

 16. Witam serdecznie. Mam zegarek po mojej cioci. Wiem iz jest stary ale kompletnie nie wiem o nim nic. Czy jest cos warty?
  GUP 17 steine stossgesichert edel stahlboden plaque 20Um

  Pozdrawiam

 17. Obawiam się, że to podróbka ,ale wolę się upewnić. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

  1. Niestety,

   Na 100% podróbka,

   Pozdrawiam

   MK

 18. Witam, proszę o opinię na temat tego zegarka.

  1. Dobry wieczór,

   Powiem szczerze, że nie znam tej marki…prosiłbym o lepsze zdjęcie samej tarczy oraz dekla zegarka…to powinno mi nieco ułatwić sprawę.

   Pozdrawiam

   MK

   1. Załączam kolejne zdjęcia. Może uda się coś z nich odczytać.

    1. na tarczy widnieje napis EB SUISSE

     1. Dzień dobry,

      Przerwa Świąteczno-Noworoczna powoli dobiega końca i wracam do pracy 🙂

      Jeśli chodzi o prezentowany zegarek, to firma nie jest zbyt znana, szukałem informacji na temat producenta, ale niestety nic nie znalazłem…

      Jest to zapewne jedna z wielu firm, które istniały w ubiegłym wieku…

      Jest to model typowo damski, bardzo mała koperta, biżuteryjna bransoleta. Zegarek nosi wyraźne ślady użytkowania. Zapewne posiada mechanizm z manualnym naciągiem.

      Obawiam się, że nie prezentuje zbyt dużej wartości, gdyż obecnie tego typu czasomierze nie są chętnie kupowane i użytkowane przez kobiety. To, co może podnieść wartość, to materiał z jakiego wykonana jest koperta oraz bransoleta. Jeśli jest to złoto, to wartość jest podwyższona o cenę kruszca…jeśli koperta jest tylko pozłacana, to sądzę, iż ten egzemplarz prezentuje wartość na poziomie około 50 zł.

      Pozdrawiam

      MK

 19. Witam czy ten model Seiko jest coś wart? Nie mogłam zlokalizować identycznego w sieci, zdaje sobie oczywiście sprawę ze stanu wizualnego. z góry dziękuje i pozdrawiam

  1. Dobry wieczór,

   Jest to zegarek japońskiej manufaktury SEIKO, model 5

   Pomimo, iż są to bardzo dobrej klasy zegarki, solidne, niezawodne oraz porządnie wykonane to w PL nie jest to marka postrzegana jako prestiżowa – co jest niestety błędem.

   SEIKO 5 pojawiają się bardzo często na aukcjach, jest wiele wersji wizualnych….są to proste, ale porządne czasomierze…ich wartość, w zależności od stanu zachowania, oscyluje w Polsce w przedziale 50 – 200 PLN

   Moim zdaniem są to modele wysoce niedoszacowane, ale rynek w Polsce jest nadal mało rozwinięty, a świadomość zegarkowa dość niska 🙁

   Pozdrawiam

   MK

  1. Dobry wieczór,

   Przede wszystkim jest to zegarek współczesny, kwarcowy, a do tego jest to produkt reklamowy…

   Tego typu przedmiot nie prezentuje moim zdaniem zbyt dużej wartości. Proszę poszperać dokładniej po zakończonych aukcjach, poświęcić trochę czasu na przeszukanie informacji o zegarkach Campari itd i z pewnością coś Pan znajdzie.

   Ja zajmuję się zegarkami mechanicznymi, głównie vintage !!!

   Pozdrawiam

   MK

 20. Witam, czy mogę prosić o wycenę zegarka?

 21. Witam serdecznie . Posiada taki zegar w domu czy określiłby pan z jakiego wieku jest i czy jest wartościowy

  1. Dzień dobry,

   Zegar ze zdjęć wygląda na klasyczny model kominkowy, ale niestety zegary tego typu nie leżą w kręgu moich zainteresowań i niewiele jestem w stanie na ich temat powiedzieć. Poza tym na podstawie jednego zdjęcia trudno też o szczegółową opinię, aby cokolwiek powiedzieć konieczne są zdjęcia mechanizmu, dokładne zdjęcia tarczy oraz wszelkich oznaczeń lub symboli znajdujących się na obudowie zegara.

   Mogę jedynie polecić forum KMZiZ, tam zapewne znajdą się osoby lepiej zorientowane w tematyce zegarów kominkowych i stojących.

   Ja interesuję się zegarkami mechanicznymi, ale naręcznymi 🙂

   Pozdrawiam

   MK

 22. Witam. Czy moge prosić o wycene zegarka?
  Pozdrawiam Ciężko zrobić dokładne zdj tyłu więc podaje co jest tam napisane
  Z tyłu zegarka jest wytłoczone omega watr resist st.steel back 5S40-6635 swiss A50845

  1. Dzień dobry,

   Obawiam się, iż zegarek nie jest zbyt wiele wart, gdyż jest to podróbka.

   Nie ma modelu o takim nr referencyjnym, poza tym jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, OMEGA tworzyła i nadal tworzy produkty wysokiej klasy. Aby mieć 100% pewność należałoby zobaczyć mechanizm, choć jestem niemalże pewien, iż to tylko potwierdzi moje przypuszczenia.

   Pozdrawiam

   MK

  1. Dzień dobry,

   Jeśli chodzi o LOREN’a to obawiam się, iż nie prezentuje zbyt dużej wartości.

   Jest to model kwarcowy, niezbyt znanej firmy, do tego nosi wyraźne ślady użytkowania oraz nie działa.

   Natomiast znacznie ciekawszy jest prezentowany na poprzedniej stronie egzemplarz Glashutte SPEZIMATIC.

   Jest to zegarek niemieckiej produkcji, marka znana i popularna w Polsce. Koperta mosiężna, pozłacana. Mechanizm GUG 75

   tu znajdzie Pan informacje o mechanizmie:
   http://manufakturaczasu.pl/kaliber-gub-75/

   Jest to solidny czasomierz wyposażony w dobrej klasy mechanizm, choć mechanizm nie jest może zbyt „ładny” to jest bardzo dobrze wykonany i pracuje bezawaryjnie.

   Modele złocone pojawiają się częściej, niż te z kopertami pokrytymi chromem, dlatego też ich ceny są nieco niższe, niemniej przy założeniu, że mechanizm jest sprawy, to tego typu zegarek w Polsce jest wart około 200 – 350 PLN

   Jeśli leżał długo nieużywany, to zapewne wymaga serwisu ! Proszę go nie użytkować przed wizytą u Zegarmistrza, pewnie wymaga smarowania i czyszczenia. Poza tym odświeżenie koperty i przeszlifowanie szkła też podniesie walory wizualne oraz wartość.

   Pozdrawiam

   MK

Dodaj komentarz