Desk Diving – czyli biurkowe nurkowanie

Co oznacza określenie Desk Diving ?

Określenie desk diving spotkać można często na zagranicznych forach zegarkowych czy też w opisach zegarków prezentowanych na stronach portali aukcyjnych.

Dotyczy stanu zachowania zegarka, głównie opisuje stan bransolety.

Określenie to  wywodzi się od czasomierzy przeznaczonych do nurkowania. Związane jest z bardzo dużą i stale rosnącą popularnością zegarków o specjalnych właściwościach wodoodpornych, które mają bardzo charakterystyczny design i najczęściej posiadają stalową bransoletę. Najczęściej także, pomimo swych imponujących właściwości, nigdy nie są wykorzystywane do celu w jakim zostały stworzone – czyli nurkowania.

Dzisiejsze zegarki dla nurków kupowane są często z racji swoich estetycznych walorów ale użytkowane są głównie w biurze, podczas pracy przy biurku. Określenie desk diving w dosłownym tłumaczeniu oznacza –  biurkowe nurkowanie.

Jeśli jakiś zegarek opisany jest następująco:

„Zegarek używany sporadycznie, zachowany w niemalże idealnym stanie, wygląda doskonale, jedynie bransoleta posiada ślady od desk diving’u”

…oznacza to, że ogólny wygląd i stan zachowania zegarka jest naprawdę bardzo dobry a jedynie bransoleta może mieć otarcia, zarysowania czy też inne niezbyt uciążliwe i rzucające się w oczy ślady spowodowane codzienną pracą przy biurku.

Zegarki „używane” podczas desk diving’u powinny bez problemu po wizycie u Zegarmistrza wyglądać jak nowe, gdyż zarysowania i otarcia są najczęściej drobne, często niewidoczne na pierwszy rzut oka. Mikrorysy powstają podczas normalnego użytkowania zegarka w trakcie pisania na klawiaturze, kiedy to bransoleta ociera się i ma kontakt z blatem biurka.

Dla większości użytkowników są to pewnie zmiany, na które nawet nie zwracają uwagi, natomiast dla osób, które przywiązują dużą wagę do utrzymania swego czasomierza w idealnym stanie, jest proste rozwiązanie:

Delikatna, profesjonalna polerka przywróci bransolecie lub kopercie jej pierwotny blask.

(Visited 2 137 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz