Wycena naręcznych zegarków vintage

Zegarki to moja pasja od kilku lat. Stale poszerzam wiedzę na temat dziejów zegarmistrzostwa oraz historii wiodących manufaktur – zarówno tych, które przetrwały do dziś, jak i tych, które niestety już nie istnieją, ale ich produkty nadal odmierzają czas.

Staram się gromadzić informacje i rzetelne dane na temat historii, powstania oraz rozwoju różnych modeli czasomierzy, tych mniej i tych bardziej popularnych. Nie sposób wiedzieć wszystkiego na temat każdego modelu czy serii zegarków, gdyż na przestrzeni lat powstało tak wiele wspaniałych, często trudno dostępnych dziś zegarków, iż ich historia przepadła wraz z ich twórcami i może już nigdy nie uda się jej odtworzyć. W takiej sytuacji trudno jest także o ustalenie realnej lub choć przybliżonej wartości danego zegarka.

cropped-Longines-Ultra-Chron-141.jpgWycena starego zegarka wymaga wiedzy i umiejętności dostrzegania detali, które mają często kluczowy wpływ na rynkową wartość zegarka vintage. Istotnych jest tak wiele elementów, że aż trudno opisać to w kilku słowach, gdyż znaczenie ma stan w jakim znajduje się zegarek, stan tarczy, koperty, przycisków i koronki…materiał z jakiego wykonana jest koperta, oryginalność części, stan i rodzaj mechanizmu, sprawność czasomierza…aż wreszcie rok produkcji, wielkość produkcji tego modelu, dostępność na rynku wtórnym i popularność wśród kolekcjonerów bądź handlarzy zegarkami.

Wycena zegarków nie jest, jak widać, sprawą prostą, gdyż jest to proces bardzo złożony. Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie na różnych forach zegarkowych spotykam się z prośbami użytkowników odnośnie wyceny ich starych zegarków – niestety, zgodnie z regulaminem forum, wycena jest zabroniona i pytania te pozostają bez odpowiedzi – dlatego chciałbym zaoferować wszystkim chętnym moją pomoc w tej kwestii.

cropped-Omega-Geneve-DayDate-PL-25.jpgZaznaczam, iż nie jestem ekspertem posiadającym licencję rzeczoznawcy bądź inne certyfikaty…moją ocenę opieram na zdobytej wiedzy, na setkach godzin spędzonych przed monitorem komputera i śledzeniem krajowych oraz międzynarodowych aukcji, a także na konsultacjach z moim zaufanych zegarmistrzem. Pan Adam pracuje w zawodzie przeszło 20 lat i od dłuższego już czasu doskonale serwisuje zegarki znajdujące się w mojej prywatnej kolekcji  – zegarki prezentowane m.in. na stronach Manufaktury Czasu.

Zatem, jeśli posiadasz zegarek, który chcesz wycenić…zegarek znaleziony na strychu, w szufladzie, w starej komodzie lub rodzinnej szkatułce i nie wiesz nic na jego temat oraz nie znasz jego wartości…napisz do mnie !

Chętnie pomogę Ci w odkryciu historii Twojego starego zegarka mechanicznego i określeniu jego aktualnej, rynkowej wartości.

U W A G A:  od dnia 01.08.2015

WYCENY  WSTRZYMANE
DO  ODWOŁANIA  !!!

 

(Visited 46 095 times, 1 visits today)

Ten post ma 1 043 komentarzy

 1. Paulina

  Witam chciałabym się dowiedziec jakiej wartości jest mój zegarek Antlantic Varldsmastarur 21 jewels . Zdjęcie jest identyczne jak mój zegarek tylko ma 21 jewels nie 17 jak jest na zegarku

 2. Jakub

  Witam.
  Chciałabym dowiedzieć się ile ten zegarek jest wart? Mogę prosić o pomoc?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   to podróbka niskiej jakości – niestety dla mnie nic nie warta, przykro mi.

   Proszę zobaczyć sobie w grafikach G zdjęcia modelu J12

   Pozdrawiam

   MK

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Dawidzie,

   na 100% nie jest to zegarek z okresu II WŚ, to zegarek co najmniej 10-20 lat młodszy, produkcja przełom lat 50/60 XX w.

   I nie jest to także żadna „replika”, proszę nie mylić tych pojęć. To jest po prostu spreparowany zegarek, który w sumie nie można nazwać podróbką, bo sam zegarek jest oryginalny, ale z II WŚ czy III Rzeszą ma niewiele wspólnego. Takich „cudów” na polskich aukcjach można trafić wiele, zarówno zegarków kieszonkowych jak i naręcznych…Sprzedający bazują na niewiedzy kupujących i fabrykują o wiele nowsze zegarki tak, aby poprzez znaki SS lub też trupie czaszki wyglądały jak zegarki używane przez żołnierzy III Rzeszy — ale tak naprawdę, to zwykłe oszustwo.

   Zegarki z tamtego okresu, które posiadały tego typu symbole zostały w przeważającej większości zniszczone, a te które zostały są raczej strzeżone i nikt się nimi nie chwali.

   Ten egzemplarz z aukcji, w sensie ten zegarek – to produkt mało znanej firmy, który jest nieskomplikowany i nie prezentuje żadnej wyjątkowej wartości kolekcjonerskiej, gdyby nie miał tych symboli to nie wiem czy ktoś kupiłby go za więcej niż 30-50 zł, bo taką wartość prezentuje.

   Pozdrawiam

   MK

 3. Patryk

  Witam pana mam zegarek Slava 17 jewels ( Made in USSR) z boku zegarka czyli chyba na kopercie 😛 pisze AU 10. Chciałbym się dowiedzieć ile jest wart stan oceniłbym na 4.Mechanizm w pełni sprawny. Prosze o odpowiedz 🙂

  1. Patryk

   Mógłbym prosić o odpowiedz? Śpieszno mi poznać wartość tego że zegarka 😛

   1. Krzysztof

    Nie wiem ale wygląda na damski, wartość od 5 zł do 30 zł, napis AU oznacza ze koperta jest pozłacana, wiec to nic specjalnego zwykły damski zegarek mechaniczny, a kobiety maja to gdzieś niestety. Liczy się wygląd a on niezbyt zachęca do kupna

    1. Joanna

     Dzień dobry,
     Czy nadal wycenia Pan zegarki?
     Pozdrawiam
     Joanna

     1. Maciej Kopyto

      DZień dobry
      na tę chwilę niestety nie 🙁
      pozdrawiam serdecznie
      MK

   2. Maciej Kopyto

    Zgadzam się z opinią Pana Krzysztofa,

    zdjęcia są bardzo kiepskiej jakości, niemniej zegarek jest produkcji radzieckiej i jest to najprawdopodobniej model damski, więc niestety niewiele wart obecnie.

    Wycena Pana Krzysztofa jest trafna.

    Pozdrawiam
    MK

  2. Patryk

   Mam jeszcze POLIJOTa de lux automatic 29 jewels na kopercie pisze I Au 20 czy jest coś wart? Wysyłam zdj niestety słabej jakości :/

    1. Patryk

     Dodam ze pod 29 jewels pisze shockproof

     1. Maciej Kopyto

      Dobry wieczór Panie Patryku,

      zegarek z pewnością jest „coś” wart, choć relatywnie niedużo, moim zdaniem.

      Pana egzemplarz nie jest zachowany w idealnym czy chociażby b. dobrym stanie, zdj nie są najlepszej jakości, ale wydaje mi się, że tarcza jest lekko podniszczona, zabrudzona i pokryta patyną…choć być może to właśnie efekt niskiej jakości zdjęć.

      Ten model jest dość popularny, to solidne zegarki wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem. Jeśli egzemplarz jest w dobrym lub b. dobrym stanie, to może być wyceniany na 150 -300 PLN, zależy oczywiście od szczęścia.

      Ale Pana egzemplarz wydaje mi się, że jest wart mniej, raczej około 60 – 120 PLN.

      Pozdrawiam serdecznie,

      MK

      1. Patryk

       Dziękuje za odpowiedz 🙂 Na dniach dodam jeszcze troche zegareczków 😉

 4. URSZULA

  Prosze o wycene zegarka. Dostalam go po mamie I chcialabym wiedziec jaka jest wartosc.

  1. URSZULA

   Dodatkowe zdjecie

   1. URSZULA

    Czy moge liczyc na odpowiedz na moje pytanie?
    Bylabym bardzo wdzieczna.

    1. Maciej Kopyto

     Dobry wieczór Pani Urszulo,

     posiada Pani typowo damski, biżuteryjny model zegarka marki Wittnauer, była to dość znana i w miarę prestiżowa marka amerykańska, która w latach 50 XX w została wykupiona przez firmę Longines.

     Przedsiębiorstwo istnieje do dziś, jest własnością firmy Bulova, ale nie jest już tak znane i szanowane, jak kiedyś:

     http://wittnauer.com/

     Co do Pani egzemplarza, to jest to model wyposażony w mechanizm o manualnym naciągu, bardzo prosty czasomierz, bez dodatkowych funkcji, po prostu wskazuje czas. Koperta jest bardzo mała, bransoleta biżuteryjna, najprawdopodobniej oryginalna.

     Zegarek jest zachowany w b. ładnym stanie, a to ma korzystny wpływ na wycenę, niemniej obecnie tego typu zegarki nie są zbyt wysoko wyceniane, gdyż kobiety preferują zegarki większe, i najlepiej kwarcowe.

     To, co może mieć wpływ na wartość Pani egzemplarza, to materiał z jakiego wykonana jest koperta czasomierza, gdyż na deklu widnieje znak próby zlota 14 K, co oznaczałoby, że koperta wykonana jest z białego złota.

     Gdyby koperta była ze stali, to moim zdaniem egzemplarz ten prezentowałby wartość na poziomie 150 – 200 PLN, ale jeśli koperta jest faktycznie wykonana z białego złota próby 0,585 to wartość zegarka może być większa, w zależności od wagi użytego kruszcu.

     Musiałaby Pani sprawdzić wartość złota u jubilera.

     Istotne też jest, czy zegarek jest sprawny, jeśli jest niesprawny to obniża to niestety wartość, bo należy odliczyć koszt ewentualnego serwisu.

     Pozdrawiam serdecznie,

     MK

 5. AS82

  Witam! Proszę o wycenę zegarka w tej postaci . Dzękuję

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   jest to bardzo ładnie zachowany egzemplarz, zegarek marki ROAMER wyposażony w mechanizm MST z manualnym naciągiem własnej konstrukcji.

   Na tarczy są jakieś drobne odpryski, przynajmniej jeden po lewej stronie.

   Niemniej ogólny stan zegarka jest b. dobry.

   Jeśli mechanizm jest czysty, to moim zdaniem egzemplarz ten prezentuje wartość na poziomie +/- 250 – 350 zł

   To prosty model, prosty mechanizm, poza tym zegarek nie posiada oryginalnej bransolety tylko pasek. Ale ma ciekawą kolorystycznie tarczę i ładnie się prezentuje.

   Pozdrawiam

   MK

   1. Krzysztof

    Panie Maćku co oznacza czysty, bo moim zdaniem to nie wiele, może być czysty a suchy jak proszę se dodać co i wtedy koszt serwisu już na początku wynosi 120 – 170 zł wiec z wyceną w ciemno bym się nie zgadzał moim zdaniem ta marka i nie wiadomo co z mechanizmem wyceniłbym max 150 zł i to nie wiem czy ktoś zaryzykuje.

    1. Maciej Kopyto

     Panie Krzysztofie,

     ma Pan rację, określenie „czysty” może być zbyt lakonicznie i nie w pełni określa pożądany stan mechanizmu…choć jak jest czysty, tzn. nie ma korozji, to wystarczy serwis w postaci smarowania, a jak mechanizm ma ślady korozji, to oznacza, że dostała się wilgoć lub nawet uległ zalaniu, a to już znacznie poważniejsza naprawa i znacznie większy koszt, niż standardowy serwis, niemniej ma Pan rację.

     Natomiast moim zdaniem zegarek jest wart więcej niż 150 zł, nie dużo więcej, ale jednak więcej. Choć to tylko moje zdanie, mogę się mylić.

     Pozdrawiam serdecznie,

     MK

 6. Grzegorz

  Witam. Proszę o wycenę zegarka, którego zdjęcia wysłałem Panu na maila. Dziękuję serdecznie, pozdrawiam.

 7. Jakub

  Zegarek nakrecany, odziedzuiczony w spoadku, podobno cały złoty prosze o rozpoznanie i wycene

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Jakubie,

   zdjęcie jest małe i niewyraźne, trudno cokolwiek powiedzieć na temat producenta zegarka, dokładnego stanu zachowania itd

   niemniej jeśli koperta i bransoleta nie są wykonane ze złota – to tego typu damskie modele nie są obecnie zbyt wysoko wyceniane, w zależności od stanu zachowania na +/- 50 – 150 zł

   Chyba, że zegarek jest jakieś znanej firmy + wykonany ze złota, co znacznie podnosi jego wartość.

   Musiałby Pan zważyć kopertę ( bez mechanizmu) oraz bransoletę i w zależności od wagi, będzie Panu łatwo obliczyć wartość użytego kruszcu.

   tu ceny złota: http://www.andrzejbaranowski.pl/ceny.htm

   Zatem do około 50-100 zł może Pan dodać wartość złota i otrzyma Pan przybliżoną wartość całego zegarka.

   Pozdrawiam

   MK

 8. Maciek

  Witam prosze o wycene zegarka
  pozdrawiam

   1. Maciej Kopyto

    Dzień dobry Panie Maćku,

    posiada Pan dość stary, nieźle zachowany egzemplarz marki Omega. Zegarek wyposażony w mechanizm o manualnym naciągu.

    Tarcza nie jest w idealnym stanie, ale jest czytelna. Mechanizm czysty, koperta prawdopodobnie pozłacana, aczkolwiek dekiel wygląda jakby był wykonany ze złota, zatem koperta być może też jest.

    Warto to sprawdzić i stwierdzić jednoznacznie, gdyż ma to spory wpływ na wartość zegarka.

    Generalnie, jeśli koperta nie jest ze złota, to egzemplarz ten moim zdaniem prezentuje wartość na poziomie +/- 400 – 600 zł, jeśli natomiast koperta wykonana jest ze złota, to proszę przeczytać moją odpowiedź dotyczącą damskiej Omegi poniżej.

    Wszystko będzie jasne.

    Pozdrawiam

    MK

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Arturze,

   posiada Pan typowo damski, biżuteryjny zegarek marki Omega, model Geneve – czasomierz wyposażony w mechanizm z manualnym naciągiem sprężyny napędowej wykonany przez Omegę.

   Zegarek zachowany w całkiem niezłym stanie, choć koperta widać, że jest lekko podniszczona, co niestety obniża cenę.

   Ten model – jeśli nie jest wykonany ze złota – wyceniany w zależności od stanu zachowania na +/- 400 – 800 zł

   Pana egzemplarz posiada kopertę oraz bransoletę wykonaną z 14 karatowego złota, co znacznie podnosi wartość zegarka.

   Musiałby Pan zważyć kopertę ( bez mechanizmu) oraz bransoletę i w zależności od wagi, będzie Panu łatwo obliczyć wartość użytego kruszcu – 1 gram złomu złota próby 0,585 to okło 83,00 zł

   http://www.andrzejbaranowski.pl/ceny.htm

   Zatem do około 600 zł +/- może Pan dodać wartość złota i otrzyma Pan przybliżoną wartość całego zegarka. Myślę, że będzie ona w przedziale 1 500 – 2 000 zł

   Pozdrawiam

   MK

 9. artur

  Witam
  Proszę o wycenę starego zegarka ,czy jest coś wart

 10. Joanna

  Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w wycenie zegarka. został przywieziony z Niemiec i kompletnie nie wiem czy jest coś wart. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Pani Joanno,

   to współczesny zegarek kwarcowy -przykro mi, ale takimi się nie zajmuję.

   Polecam przejrzeć popularne portale aukcyjne, rozezna się w Pani w cenach.

   Ja szacowałbym, iż ten egzemplarz jest wart +/- 100 – 150 zł

   Pozdrawiam

   MK

   1. Joanna

    dziękuję 🙂

 11. Marek

  drugie zdjęcie

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Marku,

   to nie replika, tylko zapewne podróbka – replika to oryginalny zegarek.

   Polecam zapoznać się z tym opracowaniem:

   http://manufakturaczasu.pl/czy-replika-zegarka-i-podrobka-oznacza-to-samo/

   co do bransolety: jeśli zegarek jest podróbką, to bransoleta na pewno nie jest wykonana z 18 karatowego złota. Jeśli natomiast bransoleta jest faktycznie wykonana ze złota, to zegarek nie jest prawdopodobnie podróbką.

   Aby stwierdzić jednoznacznie należałoby zobaczyć więcej zdjęć czasomierza, a przede wszystkim zobaczyć jego mechanizm,

   pozdrawiam

   MK

 12. Marek

  z tego co wiem ten zegarek jest repliką, ale podobno bransoletka to prawdziwe 18k złoto. Zegarek jest zepsuty, i teraz nie wiem czy go naprawiać, czy sprzedać jako złom złota prośba o poradę i wycenę ?

 13. Przemek

  Witam , bardzo Proszę o wycene tego zegarka , zegarmistrz powiedział mi po zobaczeniu mechanizmu ze to oryginał a ile jest wart ? z góry dzięki za odpowiedz

  1. Przemek

   jeszcze 1 zdjecie

  2. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Przemku,

   to współczesny zegarek kwarcowy -przykro mi, ale takimi się nie zajmuję.

   Polecam przejrzeć popularne portale aukcyjne, rozezna się w Pan w cenach.

   Ja szacowałbym, iż ten egzemplarz jest wart +/- 150 – 200 zł

   Pozdrawiam

   MK

 14. Łukasz

  Dawno kupiony zegarek we Wloszech. Prosze o wycene

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Łukaszu,

   to współczesny zegarek kwarcowy -przykro mi, ale takimi się nie zajmuję.

   Polecam przejrzeć popularne portale aukcyjne, rozezna się w Pan w cenach.

   Ja szacowałbym, iż ten egzemplarz jest wart +/- 90 – 150 zł

   Pozdrawiam

   MK

 15. Loutino

  Witam raz jeszcze.
  Czy wyceni pan mój zegarek. Czekam już kilka dni a z Pana strony cisza 🙂

  1. Maciej Kopyto

   Wycena dokonana,

   🙂

 16. Glag

  Witam.
  Dostalem ten zegarek w prezencie na urodziny.
  Potrzebuje pieniedzy ne wakacje i chcialem go sprzedac.
  Czy moge prosic o wycene?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   to niestety podróbka, i to bardzo niskiej jakości.

   Obawiam się, że jej Pan nie sprzeda, bo jest nic niewarta.

   Pozdrawiam

   MK

 17. Loutino

  Byłabym bardzo wdzięczna gdyby wycenił pan ten zegarek Glashutte:

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   niestety nie ma zdjęcia – proszę ponownie wgrać zdjęcie,

   Pozdrawiam

   MK

   1. Loutino

    Wysyłam zdjęcie jeszcze raz

    1. Maciej Kopyto

     Dzień dobry,

     to zegarek mechaniczny niemieckiej marki Glashutte, firma ta istniała do roku 1989.

     Produkowali relatywnie tanie, ale solidne czasomierze.

     Pani model posiada mechanizm z automatycznym naciągiem, koperta jest wykonana z mosiądzu, pozłacana, dekiel stalowy.

     Jeśli zegarek jest sprawny, to prezentuje wartość na poziomie 150 – 250 zł +/-

     1. Loutino

      Bardzo dziękuję za taką obszerną odpowiedź i za wycenę. Cóż, myślałam, że jeśli zegarek ma jakąkolwiek wartość, to większą, może około 500 zł, no ale skoro tak to wygląda jak Pan pisze, to nie będę polemizować. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

      1. Maciej Kopyto

       500 zł na pewno nie uda się za niego uzyskać…zawodowi handlarze, którzy „dopieszczają” zegarki oraz potrafią robić profesjonalne, bardzo efektowne zdjęcia być może sprzedali by go za 400-450 zł.

       Sądzę, że Pani może udać się sprzedać go za około 250 zł +/-

 18. Pablo2223

  Witam!

  Prosiłbym o wycenę tego zegarka, podejrzewam że to podróbka, ale nie wiem ile za niego zapłacić?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   podróbka na 100 % !!!

   Proszę w ogóle nie kupować, nie przystoi nosić jakiekolwiek podróbki, a tym bardziej takie tandetne !

   Proszę lepiej rozejrzeć się za jakimś zegarkiem vintage lub jakimś współczesnym modelem.

   Pozdrawiam

   MK

 19. Piotr

  Witam,
  zwracam się z uprzejmą prośbą o wycenę poniższego zegarka.

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Panie Piotrze,

   na podstawie tego jednego zdjęcia trudno mi cokolwiek powiedzieć, widzę, że to Certina, ale niewiele więcej…proszę dosłać choć ze 2-3 zdjęcia zegarka.

   Wydaje mi się, że jest to bardziej współczesny model kwarcowy, ale potrzebowałbym minimum zdjęć tarczy i dekla, żeby coś więcej o nim powiedzieć.

   Pozdrawiam

   MK

   1. Piotr

    Dziękuję Panie Macieju za odpowiedź.
    Załączam dwa zdjęcia. Niestety, wykonane telefonem komórkowym ale mam nadzieję, że ich jakość jest odpowiednia. W razie potrzeby zdjęcia wykonam aparatem cyfrowym.

    1. Piotr

     Drugie zdjęcie.

   2. Piotr

    Ponawiam prośbę o wycenę.

    1. Maciej Kopyto

     Dzień dobry Panie Piotrze,

     zakładając, że jest to model kwarcowy, to prezentuje on wartość na poziomie 120 – 160 zł

     Ma pudełko i dokumenty, więc to wpływa korzystnie, ale nie podnosi jakoś radykalnie ceny.

     Poza tym brakuje koronki.

     Zegarek posiada mosiężną kopertę, pozłacaną, jedynie dekiel jest stalowy. Generalnie nie jest to jakiś „top” model, a jedynie zwykły, prosty zegarek.

     Pozdrawiam

     MK

 20. Paola

  Witam, chciałabym dowiedzieć się ile ten zegarek jest wart? Mogę prosić o pomoc?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   jest to bardzo „prosty” model zegarka mechanicznego marki Delbana

   Czasomierz posiada mechanizm z manualnym naciągiem sprężyny, nie posiada żadnych dodatkowych funkcji poza wskazaniem czasu.

   Marka jest dość znana, ale ten model jest bardzo popularny i często pojawia się na aukcjach, zatem ceny nie są wysokie: około 80 – 140 zł +/-

   Przy założeniu, że zegarek jest sprawny technicznie. Na zdjęciu widać, że szkiełko jest ukruszone – a więc to obniża wartość, poza tym stan zachowania też nie jest idealny, więc wartość raczej w dolnej granicy.

   Pozdrawiam

   MK

 21. Karolina

  Witam czy może Pan wycenić ten zegarek? ja się kompletnie nie znam .. z góry dziękuję..

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,

   przykro mi, ale to podoba sytuacja, jak poniżej.

   Jest to podróbka.

   Chopard to bardzo luksusowa marka, produkująca b. drogie, często biżuteryjne czasomierze, ozdabiane cennymi kamieniami szlachetnymi.

   Tak wygląda oryginalny zegarek Chopard:

   http://www.chopard.com/watches/happy-diamonds/happy-sport-36-mm-automatic-watch-274891-5004

   A tak posiadana przez Panią podróbka:

   http://www.watch-superior.com/Chopard-3256-4533.html

   Ale ten produkt zegarkopodobny niestety jest wyłącznie marnym falsyfikatem.

   Pozdrawiam,

   MK

 22. Żaneta

  Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy ten zegarek jest coś wart. W sieci są różne ceny a ja nie mam pojęcia czy mogę ten zegarek do którejś porównać. Jeśli będzie potrzebne więcej zdjęć,prześle.

  1. Żaneta

   Dowiem się czegoś od Pana o tym zegarku czy raczej nie?

   1. Maciej Kopyto

    Dzień dobry,

    Otóż jest to ordynarna podróbka – firma L&S produkuje jedne z najdroższych, prestiżowych i eleganckich zegarków na świecie.

    Ten produkt ze zdjęcia jest niestety fałszywką – nic nie wartą.

    Pozdrawiam,

    MK

    1. Żaneta

     Dziekuje za odpowiedz.

 23. Luca

  Podsyłam kolejne zdjęcie 🙂

   1. Luca

    Dziękuję bardzo 🙂 poczytałem i przybliżyłem sobie historie tego zegarka. Czekam na szersze informacje 🙂 pozdrawiam

    1. Maciej Kopyto

     Dzień dobry,

     odpowiedziałem Panu mailowo.

     Pozdrawiam,

     MK

Dodaj komentarz