OMEGA Seamaster Aqua Terra – nowa „broń” Jamesa Bonda

Agent Jej Królewskiej Mości – James Bond – to kultowy bohater filmowy, w którego postać wcielali się przez ostatnie dziesięciolecia najbardziej męscy, przystojni oraz uwielbiani przez płeć piękną aktorzy. Agent 007, prócz nienagannej prezencji i zabójczych umiejętności, w każdym kolejnym filmie dysponuje ultra-nowatorskimi gadżetami, wspaniałymi samochodami i oczywiście nowym czasomierzem marki Omega.

Aqua_Terra_150M_James_Bond 2W tym roku, w związku z zaplanowaną premierą 24 części przygód Jamesa Bonda pod nazwą „SPECTRE”, manufaktura Omega przygotowała nowy model, który zasili kolekcję Seamaster. Zegarek oferowany będzie w limitowanej ilości liczącej 15 007 egzemplarzy, a inspirację do jego stworzenia stanowił wygląd oraz kolorystyka rodzinnego herbu Agenta.

Model Seamaster Aqua Terra 150 M to rasowy nurek wyposażony w stalową kopertę o średnicy 41,5 mm i masywną, stalową bransoletę. Tarcza zegarka ma błękitny kolor oraz posiada ciekawy wzór uzyskany poprzez wielokrotne zestawienie wspomnianego wcześniej, pomniejszonego herbu rodowego Jamesa Bonda.

Zminiaturyzowany symbol pojawia się także na zakończeniu centralnie umieszczonej, żółtej wskazówki sekundnika. Czasomierz posiada ładnie wykonane, doskonale odcinające się na tle błękitnej tarczy, srebrne indeksy oraz charakterystyczne dla modeli Seamaster wskazówki, ze wskazówką minutową zakończoną ostrym grotem.

Aqua_Terra_150M_James_Bond 1Nowy model wyposażony jest w specjalnie przygotowany na tę okazję mechanizm Omega Master Co-Axial kaliber 8507. Co jest warte podkreślenia – i zostało uwidocznione na tarczy zegarka w formie żółtego napisu – to gwarancja niezakłóconej pracy mechanizmu nawet w miejscach gdzie występuje pole magnetyczne o sile przekraczającej 15 007 gaus’a.

Atrakcję stanowi także transparenty dekiel wykonany z szafiru, poprzez który widoczny jest mechanizm oraz wahnik, któremu nadano kształt lufy pistoletu – jak na prawdziwą „broń” Jamesa Bonda przystało.

Prezentowany model Seamaster z pewnością znajdzie wielu fanów, tak samo, jak nowy film „SPECTRE” na którego premierę czekają już miliony widzów na całym świecie.

(Visited 849 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz