Wycena naręcznych zegarków vintage

Zegarki to moja pasja od kilku lat. Stale poszerzam wiedzę na temat dziejów zegarmistrzostwa oraz historii wiodących manufaktur – zarówno tych, które przetrwały do dziś, jak i tych, które niestety już nie istnieją, ale ich produkty nadal odmierzają czas.

Staram się gromadzić informacje i rzetelne dane na temat historii, powstania oraz rozwoju różnych modeli czasomierzy, tych mniej i tych bardziej popularnych. Nie sposób wiedzieć wszystkiego na temat każdego modelu czy serii zegarków, gdyż na przestrzeni lat powstało tak wiele wspaniałych, często trudno dostępnych dziś zegarków, iż ich historia przepadła wraz z ich twórcami i może już nigdy nie uda się jej odtworzyć. W takiej sytuacji trudno jest także o ustalenie realnej lub choć przybliżonej wartości danego zegarka.

cropped-Longines-Ultra-Chron-141.jpgWycena starego zegarka wymaga wiedzy i umiejętności dostrzegania detali, które mają często kluczowy wpływ na rynkową wartość zegarka vintage. Istotnych jest tak wiele elementów, że aż trudno opisać to w kilku słowach, gdyż znaczenie ma stan w jakim znajduje się zegarek, stan tarczy, koperty, przycisków i koronki…materiał z jakiego wykonana jest koperta, oryginalność części, stan i rodzaj mechanizmu, sprawność czasomierza…aż wreszcie rok produkcji, wielkość produkcji tego modelu, dostępność na rynku wtórnym i popularność wśród kolekcjonerów bądź handlarzy zegarkami.

Wycena zegarków nie jest, jak widać, sprawą prostą, gdyż jest to proces bardzo złożony. Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie na różnych forach zegarkowych spotykam się z prośbami użytkowników odnośnie wyceny ich starych zegarków – niestety, zgodnie z regulaminem forum, wycena jest zabroniona i pytania te pozostają bez odpowiedzi – dlatego chciałbym zaoferować wszystkim chętnym moją pomoc w tej kwestii.

cropped-Omega-Geneve-DayDate-PL-25.jpgZaznaczam, iż nie jestem ekspertem posiadającym licencję rzeczoznawcy bądź inne certyfikaty…moją ocenę opieram na zdobytej wiedzy, na setkach godzin spędzonych przed monitorem komputera i śledzeniem krajowych oraz międzynarodowych aukcji, a także na konsultacjach z moim zaufanych zegarmistrzem. Pan Adam pracuje w zawodzie przeszło 20 lat i od dłuższego już czasu doskonale serwisuje zegarki znajdujące się w mojej prywatnej kolekcji  – zegarki prezentowane m.in. na stronach Manufaktury Czasu.

Zatem, jeśli posiadasz zegarek, który chcesz wycenić…zegarek znaleziony na strychu, w szufladzie, w starej komodzie lub rodzinnej szkatułce i nie wiesz nic na jego temat oraz nie znasz jego wartości…napisz do mnie !

Chętnie pomogę Ci w odkryciu historii Twojego starego zegarka mechanicznego i określeniu jego aktualnej, rynkowej wartości.

U W A G A:  od dnia 01.08.2015

WYCENY  WSTRZYMANE
DO  ODWOŁANIA  !!!

 

(Visited 65 952 times, 9 visits today)

Ten post ma 1 072 komentarzy

 1. Dawid

  Mam zegarek który nie wiem ile jest warty czy mógłbym prosić o wycenę

  1. Bartlomiej okoniewski

   Czejsc mam stary zloty zegarek I zabardzo sie nie znam mugl bys mi pomuc ustalic jego wartosc

 2. Witam czy mógłby mi pan pomóc dowiedzieć się coś na temat tego zegarka?

 3. Ola

  Witam,
  Czy nadal zajmuje się Pan wyceną zegarków ?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry
   od kilku lat z racji braku czasu niestety nie robię tego już regularnie, ale jeśli się Pani nie spieszy, to proszę wykonać kilka zdjęć bardzo dobrej jakości i wysłać do mnie na adres mailowy bloga – postaram się pomóc.
   Zastrzegam tylko, że mogę odpisać po jakimś czasie, więc proszę o cierpliwość 🙂

   pozdrowiena
   MK

 4. Ania

  Proszę o jakieś informacje na temat damskiego zegarka Velona. Jaki to może być rok, z jakiego kraju pochodzi, czy jest pozłacany, jaka może być jego wartość

 5. Ania

  Proszę o pomoc w udzieleniu informacj a temat tego zegarka.

 6. Tóth Virág

  Üdvözlöm!
  Kérem tudna segíteni, hogy eredeti e az óra vagy nem?
  Köszönettel!

 7. Jacek

  Dzień dobry.
  Mamy stary zegarek po prababci firmy Kronan próbuje znaleźć jakieś informacje o firmie ale niewiele o tym w necie. Czy zna Pan taką markę. Pozdrawiam

 8. Adam

  Witam,

  Wiem, że Pan już nie wycenia zegarków, ale może zainteresuje Pana ten zegarek . Zegarek Cromwel 17 Jewels ma 50-60 lat, widoczne na zdjęciu kamienie to Rubiny oraz dwa mniejsze „białe” kamyki, niestety nie wiem czy to cyrkonia czy też jakieś kamienie szlachetne .

  Jest Pan może w stanie pomóc ?

  Pozdrawiam

 9. Mariusz

  Proszę o wycenę

 10. Karolina

  Czy mogę prosić o wycenę zegarka Rotary super sport 984 jest stary tzn ok 35roku jest na pewno zloty

 11. Małgorzata

  Wysłano z telefonu Samsung

  ——– Oryginalna wiadomość ——–
  Od:

  Witam. Czy jest możliwość uzyskania wyceny zegarka. Zegarek męski Longines model 1526 waga 13550 , 14 karatowe złoto próby 0, 583 na zegarku numer 3539131 z roku 1917r.
  Zdjęcia mogę wysłać bo tu nie mogę załączyć plików

  1. Marcin

   Witam chciałabym wycenić zegarek firmy Cartier dostałem go po babci

 12. Elżbieta

  i jeszcze jeden .. również sprawny

 13. Elżbieta

  Dzień dobry czy jest szansa na wycenę zegarka – jest sprawny ? Dziękuję i pozdrawiam

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry Pani Elżbieto,
   ja od jakiegoś czasu nie wyceniam zegarków, niestety brak czasu.

   Polecam poszukać tych modeli na popularnych portalach aukcyjnych, będzie Pani mogła rozeznać się choć w przedziale cenowym w jakim są sprzedawane (allegro, olx, ebay).
   Pozdrowienia serdeczne

 14. Mariusz

  Witam,
  Proszę o pomoc w oszacowaniu wartości tego zegarka, dziękuje

 15. Tomasz

  Bardzo bym prosił o orientacyjną wycenę zegarka. Wydaje się być dużo wart ale chciałbym się upewnić.

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,
   to damski zegarek RADO (kwarcowy)
   polecam zerknąć np. tu: https://www.chrono24.pl/rado/index.htm
   Będzie Pan mógł rozeznać się orientacyjnie w cenie. Ceny za granicą są nieco wyższe niż u nas, to należy wziąć pod uwagę.
   (proszę tylko poszukać dokładnie tego modelu lub podobnego, wówczas to będzie miarodajne w miarę)

   pozdrowienia
   MK

 16. Monika

  Witam proszę o wycenę tego zegarka . Czy jest on coś wart ?

Dodaj komentarz