Wycena naręcznych zegarków vintage

Zegarki to moja pasja od kilku lat. Stale poszerzam wiedzę na temat dziejów zegarmistrzostwa oraz historii wiodących manufaktur – zarówno tych, które przetrwały do dziś, jak i tych, które niestety już nie istnieją, ale ich produkty nadal odmierzają czas.

Staram się gromadzić informacje i rzetelne dane na temat historii, powstania oraz rozwoju różnych modeli czasomierzy, tych mniej i tych bardziej popularnych. Nie sposób wiedzieć wszystkiego na temat każdego modelu czy serii zegarków, gdyż na przestrzeni lat powstało tak wiele wspaniałych, często trudno dostępnych dziś zegarków, iż ich historia przepadła wraz z ich twórcami i może już nigdy nie uda się jej odtworzyć. W takiej sytuacji trudno jest także o ustalenie realnej lub choć przybliżonej wartości danego zegarka.

cropped-Longines-Ultra-Chron-141.jpgWycena starego zegarka wymaga wiedzy i umiejętności dostrzegania detali, które mają często kluczowy wpływ na rynkową wartość zegarka vintage. Istotnych jest tak wiele elementów, że aż trudno opisać to w kilku słowach, gdyż znaczenie ma stan w jakim znajduje się zegarek, stan tarczy, koperty, przycisków i koronki…materiał z jakiego wykonana jest koperta, oryginalność części, stan i rodzaj mechanizmu, sprawność czasomierza…aż wreszcie rok produkcji, wielkość produkcji tego modelu, dostępność na rynku wtórnym i popularność wśród kolekcjonerów bądź handlarzy zegarkami.

Wycena zegarków nie jest, jak widać, sprawą prostą, gdyż jest to proces bardzo złożony. Właśnie z tego powodu, niejednokrotnie na różnych forach zegarkowych spotykam się z prośbami użytkowników odnośnie wyceny ich starych zegarków – niestety, zgodnie z regulaminem forum, wycena jest zabroniona i pytania te pozostają bez odpowiedzi – dlatego chciałbym zaoferować wszystkim chętnym moją pomoc w tej kwestii.

cropped-Omega-Geneve-DayDate-PL-25.jpgZaznaczam, iż nie jestem ekspertem posiadającym licencję rzeczoznawcy bądź inne certyfikaty…moją ocenę opieram na zdobytej wiedzy, na setkach godzin spędzonych przed monitorem komputera i śledzeniem krajowych oraz międzynarodowych aukcji, a także na konsultacjach z moim zaufanych zegarmistrzem. Pan Adam pracuje w zawodzie przeszło 20 lat i od dłuższego już czasu doskonale serwisuje zegarki znajdujące się w mojej prywatnej kolekcji  – zegarki prezentowane m.in. na stronach Manufaktury Czasu.

Zatem, jeśli posiadasz zegarek, który chcesz wycenić…zegarek znaleziony na strychu, w szufladzie, w starej komodzie lub rodzinnej szkatułce i nie wiesz nic na jego temat oraz nie znasz jego wartości…napisz do mnie !

Chętnie pomogę Ci w odkryciu historii Twojego starego zegarka mechanicznego i określeniu jego aktualnej, rynkowej wartości.

U W A G A:  od dnia 01.08.2015

WYCENY  WSTRZYMANE
DO  ODWOŁANIA  !!!

 

(Visited 57 708 times, 14 visits today)

Ten post ma 1 058 komentarzy

 1. Artur

  Witam proszę powiedzieć coś o tym zegarku z którego roku jest oraz nazwa Z czego wykonany jest

 2. Wojtek

  Witam. Jak uruchomić zegarek Memostart z mechanizmem Ronda po wymianie baterii?

 3. Andrzej

  Zdjęcie z drugiej strony

 4. Andrzej

  Witam, co to za zegarek? Wiem tylko że jest z roku 1920

 5. Magda

  Witam serdecznie, chce zapytać czy zajmuje się Pan nadal wyceną zegarków? Jeśli tak to jaki koszt ewentualnej pomocy w wycenie? # pozdrawiam

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,
   obecnie nie zajmuję się już wyceną.
   Może Pani ewentualnie przesłać zdj zegarków na @ manufaktury, jeśli uda mi się wygospodarować czas to zerknę
   (teraz niebawem wyjeżdżam na krótki urlop także odp nie wcześniej niż we wrześniu)

   pozdrawiam serdecznie
   MK

  2. Artur

   Witam serdecznie posiadam zegarek kieszonkowy marki PHENIX swiss made w połowie wygrawerowany z pierwszym traubillonem około 200 lat

 6. Lukasz

  Witam. Chciałem się dowiedzieć czegoś na temat mojego zegara. Wiem ze pochodzi z lat przed II wojną światową. Przy wybijaniu godziny i wpół do jest jeden gong. Na drzwiczkach jest porcelana. I tyle co wiem na jego temat. Chciałem się dowiedzieć czy taki zegar jest coś wart. Niedawno odwiedził zegarmistrza został sprawdzony i wyczyszczony mechanizm. Nie kazałem czyścić tarczy ani nic innego tylko sam mechanizm. Po nakreceniu wytrzymuje 10dni ale zegarmistrz zaleca nakręca co tydzień. Proszę o Pańska opinie i wycenę. Pozsrawiam

 7. Sebastian

  Witam,wie Pan może ile może ważyć mechanizm od damskiego Rolexa Datejust plus szkło?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,
   przykro mi, ale niestety nie wiem.
   może w Internecie będzie na ten temat jakaś informacja.
   pozdrawiam serdecznie
   MK

 8. Jarek

  Witam . Mam zegarek złoty 14k Lucz…jest to coś warte ?

 9. Mateusz

  Witam
  Proszę jeśli to możliwe o wycenę tego zegarka. Jeśli to potrzebę jutro zrobię więcej zdjęć.

 10. Andrzej

  witam posiadam zegarek civitas producent to fabryka montres moeris, Saint -imer kraj Szwajcaria ,chciał bym się dowiedzieć z jakiego roku jest i jaka jest jego wartość ,dołączam zdjęcie , Wewnątrz na kopercie jest dziwne oznaczenie, numer zegarka 2982069.z góry dziękuję za informacje

 11. Jacek

  Witam
  Czy wiadomo coś o firmie „MARZO” Swiss made 18k złoty zegarek 17 rubinów? Szukałem w Google pokazało tylko 1 zegarek tej firmy tylko inny model.

 12. Piotr

  Mam też taki. Za jakąkolwiek informację będę wdzięczny. Pozdrawiam…

 13. Piotr

  Może kilka zdań na temat tego zegarka w formie broszki? Złoto 14K. Pozdrawiam.

 14. Piotr

  Doxa Synchron S.A, 14K, może Pan określić rok produkcji a może coś więcej… Pozdrawiam.

 15. waldemar

  Posiadam zegarek damski szwajcarskiej firmy lanco nr seryjny 24405 sprawny chciałbym określić jego datę produkcji

 16. Magda

  Proszę o kontakt. Mam zegarek do wyceny.

 17. Krzysztof

  Witam. Posiadam zegarek marki Cartier 205 Swiss twenty seven jewels. Szukałem po sieci i jest dużo różnego rodzaju modeli pod tą nazwą a tego akurat nie ma. Jestem pewien że zegarek jest oryginalny i prosiłbym i wycene. Mogę wysłać foto zegarka

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry, niestety nie zajmuję się już wycenami.
   Pozdrawiam serdecznie MK

 18. Kamil

  Witam nie chodzi mi o wycenę czy macie jakieś info na temat zegarka lewisaf watch, zegarek nareczby damski ok 100 letni… Nic nie jestem w stanie znaleźć na jego tamat. Dzieki

 19. Kacper

  Witam ,
  dzisiaj na strachu znalazlem oto taki zegareczek i nie mam o nim bladego pojecia . Wiem tylko ze to jest jakis radziecki łucz , kompletnie sprawny i na 99% koperta jest ze zlota ale to jutro potwierdze .

 20. Andrzej

  Witam czy pomaga P. nadal w określeniu wartości zegarków?

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry,
   niestety z braku czasu już nie 🙁

   pozdrawiam serdecznie
   MK

 21. Kamil

  Witam serdecznie czy prowadzenie przez Pana wycen jest wciąż aktualne ?
  Pozdrawiam

  1. Maciej Kopyto

   Dzień dobry, niestety od jakiegoś czasu już nie.
   pozdrawiam serdecznie
   MK

 22. Karol

  Kolejne zdjęcie

 23. Karol

  Dzień Dobry,

  Prosze o Pana ocene autentyczności tego czasomierza… ciężko Nam stwierdzić jego autentyczność , tylna szybka wypada i zanim oddamy go na serwis byłoby fajnie móc poznać czy naprawdę jest coś wart.

 24. Kazimierz

  Witam ile jest wart ten zegarek?

 25. paweł b

  z kturego roku jest ten zegarek i jaka cena

 26. Łukasz

  Proszę o wycenę.

 27. Tomek

  Witam serdecznie. Czy można umówić się na żywo z Panem na wycenę zegarków (oczywiście odpłatnie). Posiadam kilkanaście zegarków które skupowałem przez kilka lat – tylko oryginalne bardzo dobrze zachowane egzemplarze.

 28. Michał

  Witam, posiadam stary zegarek marki Zaria Заря Nr ref. 252645 . Na odwrocie gwiazdka ZSRR pod nia nr 583 – rozumiem że to próba złota , na tarczy 16K. Zegarek jest w dobrym stanie chodzi i jest kompletny, waga to 16,20 g.

  Jestem ciekaw jaka może być wartość zegarka, bardzo proszę o wstępną wycenę .

  Michał Lis

 29. Rafał

  Pakieta num 485

 30. Michał

  Witam, posiadam zegarek firmy Beltane (podobno szwajcarski) ramka pozłacana. Interesuje mnie historia firmy beltane, ponieważ nie mogę nic znaleźć w internecie na ten temat. Chciałbym naprawić cyferblat oraz wskazówki (zegarek dalej działa doskonale) czy jest to opłacalne?

Dodaj komentarz