Królewski czas – czyli zegarek Księcia Williama

Książę William jest osobą, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Ten młody następca tronu brytyjskiego ożenił się całkiem niedawno, a w ubiegłym roku został szczęśliwym tatą.

Zegarek księcia Williama 1Zdjęcia królewskiej pary wraz z potomkiem obiegły cały świat. Podczas, gdy niemalże wszyscy zachwycali się piękną żoną księcia oraz podziwiali zdjęcia pary królewskiej wraz z pociechą na rękach, wielu miłośników zegarków z uwagą przyglądało się tym fotografią i spoglądało na książęce ręce, ale wyłącznie po to, aby odkryć model i markę czasomierza, jaki zdobi królewski nadgarstek.

Otóż Książę William od wielu lat używa zegarka Omega, model Seamaster Professional !

Zegarek księcia Williama 2OMEGA Seamaster Professional – książęcy czas w szczegółach

Powszechnie uważa się, iż zegarek ten stanowił prezent dla księcia Williama od jego mamy, Księżnej Diany. Jest to bowiem zegarek, który książę nosi bardzo często, od wielu już lat i trudno znaleźć zdjęcia prezentujące jego nadgarstek ozdobiony innym czasomierzem.

Omega Seamaster to zdecydowanie świetny zegarek. Był to oficjalny czasomierz Jamesa Bonda od 1995 roku. Początkowo zaprojektowany i zbudowany, jako zegarek przeznaczony do nurkowania i dla nurków. Z biegiem czasu model ten stał się ikoną luksusu, co ma związek z wysoką jakością wykonania i ciekawym wzornictwem.

Ponadto model ten ma bogatą historię, a nazwa Seamaster jest doskonale znana miłośnikom marki Omega, począwszy od 1947 roku.

Zegarek księcia Williama 6Model księcia Williama wyposażony jest w mechaniczny, automatyczny mechanizm kaliber Omega 1120. Werk ten bazuje na mechanizmie ETA 2892 – 2, czyli wysokiej klasy werku produkowanym przez znanego, szwajcarskiego producenta.

Zegarek księcia Williama 9Mechanizm jest pięknie zdobiony i delikatnie zmodyfikowany przez pracowników marki Omega. Jest to werk, który pracuje z bardzo dużą dokładnością chodu, gdyż spełnia wymagania C.O.S.C., czyli może być Chronometrem.

Kaliber Omega 1120 produkowany byl w latach 1993 – 1995, posiada funkcje szybkiej zmiany daty, funkcje hack’ingu i osadzono w nim 23 kamienie łożyskujące.

Zegarek księcia Williama 10Zegarek wykonany jest bardzo solidnie, w całości ze stali szlachetnej, koperta ma 41 mm średnicy bez koronki oraz 45 mm z koronką. Z racji zastosowania bardzo cienkiego werku ETA, koperta zegarka również jest niezwykle cienka, gdyż ma zaledwie 10 mm grubości.

Czasomierz posiada szafirowe szkło i jest wodoodporny do głębokości 300 m. Zegarek posiada także zawór helowy, co ma zapobiec rozszczelnieniu się zegarka, gdy nurek przebywa długo pod wodą i podczas wynurza się, ciśnienie mogłoby uszkodzić lub nawet rozsadzić zegarek.

Cena: Omega Seamaster Professional w tym wydaniu to koszt około 3.000 $

Prince William and Fiancee Kate Middleton Visit a Royal National Lifeboat Institution Lifeboat Station at Trearddur Bay on February 24, 2011Obserwując „karierę” młodego księcia, widać, iż stara się on dbać o wizerunek „dobrego chłopca”. Pracuje dzielnie dla armii, udziela się charytatywnie, założył rodzinę oraz nazwał swego syna – George Alexander Louis.

Jako trzeci w kolejce do królewskiego tronu, starszy książę wydaje się, że robi wszystko w odpowiednim czasie i z odpowiednim zegarkiem na nadgarstku.

Zobacz też: Zegarki Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – Barack’a Obamy

(Visited 1 784 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz