Pierwszy w Polsce butik OMEGA i reedycja kultowego Mark II

Niedawno, podczas pobytu w Warszawie, miałem okazję odwiedzić pierwszy w Polsce, firmowy butik marki OMEGA. Oficjalne otwarcie salonu nastąpiło 24 września, a znajduje się on przy Placu Trzech Krzyży w dwukondygnacyjnej, przedwojennej kamienicy.

Butik OmegaDo tej pory czasomierze tej prestiżowej, szwajcarskiej manufaktury dostępne były wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, dlatego decyzja o stworzeniu firmowego butiku o powierzchni niemalże 200 m kw. jest wyraźnym sygnałem, iż polski rynek dóbr luksusowych rozwija się dynamicznie, a prestiżowe zegarki kupowane są coraz chętniej.

Butik Omega-2

OMEGA jest doskonale znana polskim miłośnikom mechanicznych czasomierzy i posiada bardzo szerokie grono wielbicieli pośród kolekcjonerów zegarków vintage tej marki. Posiadając obecnie 4 modele z lat 70’: Speedmaster 125, Speedmaster Mark 4.5, Memomatic oraz Geneve Day-Date PL sam zaliczam się to tego grona, dlatego byłem tym bardziej szczęśliwy mając możliwość zobaczenia na żywo najnowszych modeli z czterech głównych linii produktowych – Seamaster, Speedmaster, Constellation oraz De Ville.

Moją największą ciekawość wzbudzał już od dawna model OMEGA Speedmaster Mark II, czyli reedycja kultowego czasomierza zaprezentowanego po raz pierwszy w 1969 roku, wywodzącego się z legendarnej linii Moonwatch – zdjęcie poniżej prezentuje stary model.

Butik Omega-9
Model Speedmaster PROFESSIONAL Mark II z lat 60’/70′

W 1969 roku zaprezentowano model o numerze Ref. ST145.014, który występował w dwóch wersjach: z czarną tarczą oraz z tarczą posiadającą pomarańczowo-czerwone indeksy i pomarańczowe wskazówki chronografu, nazywaną często „racing dial”.  Pierwotnie model Speedmaster PROFESSIONAL Mark II wyposażony był w doskonały, manualnie nakręcany mechanizm Omega kaliber 861.

Butik Omega-8
Model Speedmaster PROFESSIONAL Mark II z lat 60’/70′ – Racing Dial

Zaprezentowana w tym roku nowa odsłona pięknego czasomierza z końca lat 60’ czerpie wiele ze swojego prekursora, głównie w sferze wizualnej. Omega Speedmaster Co-Axial Chronometer Mark II posiada niemalże identyczną kopertę, szkło ze skalą tachometru oraz taki sam układ elementów tarczy, różniący się jedyne okienkiem daty, którego nie było w modelu z lat 60’. Czasomierz wyposażony został w manufakturowy mechanizm z naciągiem automatycznym, wychwytem współosiowym (Co-Axial) i włosem balansu wykonanym z krzemu, a także chronograf z kołem kolumnowym.

Butik Omega-10Możliwość zobaczenia tego modelu na żywo, a także przeprowadzenie testu nadgarstkowego sprawiło mi wiele radości i utwierdziło w przekonaniu, iż jest to naprawdę piękny, doskonale wykonany i imponujący czasomierz.

Niestety, aby stać się jego posiadaczem trzeba dysponować kwotą około 20 000 PLN.

Prócz pięknych zegarków, których cena waha się od około 7 000 PLN do prawie 500 000 PLN, w ofercie znajdują się także eleganckie akcesoria skórzane i biżuteria produkcji OMEGA. Niewątpliwie każdy miłośnik pięknych czasomierzy mechanicznych odwiedzając nowy butik w Warszawie powinien poświęcić także nieco czasu na bardzo dokładne przyjrzenie się prezentowanemu tam modelowi OMEGA De Ville Central Tourbillon.

Butik Omega-14Ten wyrafinowany zegarek wyposażony został w jedną z najtrudniejszych do stworzenia komplikację konstrukcji mechanizmu w postaci tourbillon’u. Okazja do podziwiania tak luksusowego modelu wartego niemalże 0,5 miliona złotych zdarza się w Polsce naprawdę rzadko i warto z niej skorzystać.

Obsługa jest bardzo uprzejma, pomocna i profesjonalna, co jest zdecydowanie dodatkowym atutem tego miejsca, a miłą niespodzianką pod koniec wizyty był drobny podarunek od firmy w postaci torby zawierającej magazyn Omega i najnowszy katalog produktów.

Butik Omega-15

Moja wizyta w butiku Omega przebiegła w bardzo miłej atmosferze,  czas w takim miejscu płynie w zupełnie innym rytmie, odmierzanym przez fantastyczne dzieła mikromechaniki.

Zobacz też: OMEGA z kolekcji Geneve wyposażona w kalendarz i polskie dni tygodnia !

(Visited 985 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz